USDA переглянуло прогнози світового виробництва зернових та олійних – біржі відреагували протилежними трендами

 USDA переглянуло прогнози світового виробництва зернових та олійних – біржі відреагували протилежними трендами

Вчора на ринку соєвих бобів спостерігалась незначна корекція за підтримки світових цін на нафту. Так, за підсумками торгової сесії вівторка соя подорожчала на 0,09%. Водночас, в своєму черговому звіті USDA підвищило прогноз виробництва сої в Аргентині на 1,5 млн. тонн до позначки у 58,5 млн. тонн, але залишило експорт на попередньому рівні. Як наслідок, додаткового тиску на світові ринки врожаю з Аргентини очікувати не варто, а обсяг національних перехідних запасів буде збільшено на 845 тис. тонн. При цьому обсяг прогнозного імпорту до Китаю залишився на рівні 80,5 млн. тонн, також практично не переглядались прогнози загальносвітової торгівлі в цілому. Рівень світового експорту за лютневим прогнозом становитиме 127,193 млн. тонн сої.

Біржова ціна на кукурудзу вчора знову знизилась на 0,33%. Вчора USDA переглянуло прогноз світового виробництва кукурудзи в бік його збільшення на 2,15 млн. тонн. Основний внесок є з боку Аргентини та Бразилії, де виробництво підвищено на 1,4 млн. тонн та 2,5 млн. тонн відповідно. Дощі в Аргентині та збереження теплої сухої погоди в Бразилії є прихильними до нового врожаю. Частково приріст врожаю в цих країнах компенсовано за рахунок зменшення обсягів виробництва на 1 млн. тонн в ПАР та на 500 тис. тонн в Індонезії. Також переглянуто підсумки врожаю в Україні, де його було скорочено на 250 тис. тонн. Попри збільшення пропозиції рівень перехідних залишків в бік їх збільшення не переглядався, натомість підвищено прогноз світової торгівлі на 2,56 млн. тонн саме за рахунок Аргентини та Бразилії. Слід зазначити, що прогноз експорту кукурудзи з США скорочено на 1,5 млн. тонн при незмінному прогнозі обсягів виробництва.

Ринок пшениці у вівторок зберіг ведмежий тренд. Вартість березневого ф’ючерса на SRW пшеницю в Чикаго знизилась на 0,22%, а на HRW пшеницю в Канзас-Сіті на 0,09%, відповідно. Так в своєму вчорашньому звіті Міністерство сільського господарства США на 380 тис. тонн підвищила і так рекордний показник світового виробництва пшениці. Переглянуто показники для Аргентини, України, Казахстану та Узбекистану. Для двох останніх країн прогноз виробництва знижено, а для Аргентини та України підвищено на 500 тис. тонн та 250 тис. тонн, відповідно. Але основним ведмежим фактором стало не виробництво, а запаси, які було збільшено на 6,83 млн. тонн внаслідок скорочення світового споживання.

Ринок соєвого шроту вчора подешевшав на 0,19%. Зазначимо, що прогноз світового виробництва практично залишився на попередньому рівні як і рівень запасів.

Біржові торги на СВОТ за 09.02.2016 (до 08.02.2016):

  • Кукурудза, березень (СВОТ) –  $142,13 (-$0,47).
  • SRW, березень (м’яка пшениця, СВОТ) – $168,06 (-$0,37).
  • HRW, березень (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $163,51 (-$0,14).
  • Соя, березень (СВОТ) – $317,17 (+$0,30).
  • Соєвий шрот, березень (СВОТ) – $290,02 (-$1,54).

P.S. Всі ціни по торгах на Чикаго (СВОТ) і Канзас-Сіті (КСВОТ) перераховуються в USD за метричні тонни.